Gyerekkoromban igazi ünnepnek számított, amikor nyúlhús került az asztalra. Mivel nagyszüleim Németországban tenyésztették is őket, ezért szerencsére igen gyakran volt ebben részünk. Oma és anyu is a nyulat szalonnával, hagymával megtűzdelve, feltekerve vajon sütötte meg, majd tette a sütőbe hogy készre süsse. A végén barna szósszal tálalta. Én most egy kicsit eltértem a szokástól és kipróbáltam ezt a módját is. A lényege a friss fűszerek használata, melynek segítségével bepácolva 1 éjszakán át állni hagytam.
A római tál pedig egyértelműen kedvenc. Az ételek benne zsiradék nélkül is finom puhára, de egyben ropogósra sülnek. A hús mellé, ha esetleg valakinek száraz lenne, készítettem erdei gombából (szegfűgomba) tejszínes-hagymás mártást. Nagyon jól illett a húshoz és a héjában sült újburgonyához.
Hozzávalók: 3-4 nyúlcomb, zöld fűszerek vegyesen (majoránna, tárkony, rozmaring, kakukkfű) só, bors, olíva olaj, fokhagyma, hagyma, paradicsom.
A mártáshoz: gomba, 1-2 fej hagyma, tejszín, só, bors
A húsokat jól besózzuk és borsozzuk. Meglocsoljuk olíva olajjal majd hozzáadjuk a tetszés szerinti fűszereket valamint a fokhagymát. Egy éjszakára, lefedve a hűtőben tároljuk. A római tálat egy nappal korábban vízbe állítjuk.
A húsok sütéséhez kb. 2 órára van szükség. A római tálba helyezzük a nyulat és hozzáöntjük a páchoz használt olajat és fűszereket is. Tegyük bele a fokhagymát némi paradicsomot és karikázott vöröshagymát is. A sütést hideg sütőben kezdtem. Miközben sül a hús, elkészíthetjük a köretet illetve a mártást is.
A gombákat megmossuk, megszárítjuk. Serpenyőben vajon vagy kevés olíva olajon megdinszteljük a csíkokra vágott hagymát, ehhez adjuk a gombát, amit sózunk-borsozunk. Nagyjából 10 perc alatt megpárolódik, vagy megpirul. Öntsük hozzá a tejszínt és néhány percig forraljuk.
A húst miután megpuhult fedő nélkül is pirítsuk át. Közben a visszamaradt zsiradékkal locsolgassuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése